علی دایی ؛ از رفتن به کما تا ترور شدن در امارات

204

علی دایی ؛ از رفتن به کما تا ترور شدن در امارات

علی دایی ؛ از رفتن به کما تا ترور شدن در امارات

در چند روز گذشته در فضای مجازی شایعه شده بود که علی دایی به کما رفته است.

 

علی دایی برای حضور در مراسم خاکسپاری هادی نوروزی عازم بابل شد. با گذشت دو روز از این ماجرا و بازگشت دایی به اردوی تیمش در تنکابن، به سرعت خبری همراه با عکس تصادف او در جاده قم – کاشان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و شایعه‌سازان مدعی شدند آقای گل جهان تصادف کرده و به کما رفته است!

این خبر ابتدا از سوی بهمن دهقان نماینده تام‌الاختیار علی دایی تکذیب شد و سپس باشگاه صبا در این رابطه بیانیه صادر کرد. محمد دایی هم در گفت‌وگو با خبرورزشی این موضوع را تکذیب کرد. اینکه چه کسی نخستین بار این شایعه را به وجود آورد، کار پلیس فتاست اما موضوعی که بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، این است که علی دایی در سال‌های اخیر بیش از هر ‌فرد مشهور دیگری قربانی شایعات تلخ این‌چنینی شده است، شایعاتی که گاه خانواده او را به شدت شوکه و وحشت‌زده کرده است. به بهانه انتشار شایعه به کما رفتن او نگاهی به مهم‌ترین شایعاتی می‌اندازیم که در چند سال اخیر درباره او ساخته شده است:

علی دایی ؛ از رفتن به کما تا ترور شدن در امارات

دایی ترور شد!
این اتفاق سال 81 افتاد، یعنی زمانی که علی دایی در الشباب امارات بازی می‌کرد. شایعه شد که او ترور شده است. به همین سادگی! زمانی که این شایعه دهان به دهان می‌چرخید، علی دایی پس از بازگشت از تمرینات الشباب به خانه موبایل خود را خاموش کرده و به خواب عمیقی فرو رفته بود، بی‌خبر از آنکه خانواده‌‌اش بی‌تابانه در جست‌وجوی او و اطمینان از سلامتی‌‌اش هستند. دایی بعداً در گفت‌وگویی اعلام کرد خانواده‌‌اش جان به لب شدند تا او را پیدا کنند!

بیشتر بخوانید  عکس جنجالی رعنا آزادی ور در جشنواره فیلم ابوظبی

شایعه فوت دایی…
چهار سال بعد یعنی در سال 85 این اتفاق تکرار شد. بدون هیچ دلیلی باز هم شایعه فوت علی دایی یک کلاغ و چهل کلاغ شد و این کار غیراخلاقی باز هم علی دایی و خانواده‌‌اش را وادار به واکنش کرد. هرگز مشخص نشد چه کسی و یا چه کسانی این شایعه را منتشر کرده بودند.

شایعه 70 میلیونی
این شایعه اصلاً خبر ناگواری درباره علی دایی نبود اما او را بسیار ناراحت کرد. در فضای مجازی با انتشار تصاویری از جشن تولد دختر خردسال علی دایی شایعه شد که او برای برگزاری جشن تولد دختر خود 70 میلیون پول خرج کرده است. بسیاری بابت این ولخرجی به علی دایی اعتراض کردند اما دایی به اطرافیان خود گفت که هرگز برای دختر خود تولد 70 میلیونی نگرفته و این شایعه در جهت تخریب او بوده است.

علی دایی ؛ از رفتن به کما تا ترور شدن در امارات

شایعه خانوادگی
سال گذشته خبری در یکی از سایت‌های ورزشی منتشر شد که در ارتباط با مسائل خانوادگی و خصوصی یک فوتبالیست سابق تیم‌ملی بود. با کدهایی که در این خبر داده شد، بسیاری به این نتیجه رسیدند که ‌فرد مورد نظر کسی نیست جز علی دایی  در صورتی که آن خبر درباره یکی دیگر از بازیکنان سابق تیم‌ملی تنظیم شده بود اما باز هم علی دایی در کانون شایعه‌ای قرار گرفته بود که اصلاً ارتباطی با او نداشت. خبر مربوط می‌شد به دعوای حقوقی یک فوتبالی مشهور با همسرش بر سر گرفتن حضانت فرزند!

حضور در انتخابات مجلس!
یکی از جالب‌ترین شایعات در مورد شهریار کاندیداتوری او برای انتخابات مجلس بود! او بارها تأکید کرده به توصیه پدرش نه حرف سیاسی می‌زند و نه به سیاست ورود می‌کند ولی چند سال پیش برخی‌ها برای رأی آوردن در شهر اردبیل شایعه کردند دایی حامی آنها شده و حتی قرار است خودش هم کاندیدا و به جای فوتبال و مربیگری وارد عرصه سیاست شود!

بیشتر بخوانید  مدل جدید رضایت گرفتن از خانواده مقتول + تصاویر

و این جریان کماکان ادامه دارد. امروز خبر به کما رفتن او منتشر می‌شود و فردا شایعات دیگری در راه است. نه تنها شایعات که برخی از حرکات حساب شده و تخریبی علیه علی دایی و حتی برخی دیگر از چهره‌های شاخص فوتبال در فضای مجازی شکل گرفته است. با وجود همه این اتفاقات تلخ هنوز اراده‌ای برای برخورد با شایعه‌سازان وجود ندارد. با ادامه این روند منتظر شایعات داغ دیگری درباره علی دایی و دیگر چهره‌های شاخص هنری و ورزشی در فضای مجازی باشید…

Comments are closed.