صندلی مخصوص معتادان اینترنت + تصاویر

231

صندلی مخصوص معتادان اینترنت + تصاویر

صندلی مخصوص معتادان اینترنت + تصاویر

طراحان این میز عجیب معتقدند که می‌توانند شما را از میز صاف و معمولی یا توپ بزرگی که برخی به عنوان صندلی از آن استفاده می‌کنند و در ایران چندان معمول نیست، جدا کنند تا به سراغ این ترکیب جدید بروید.

 

صندلی مخصوص معتادان اینترنت + تصاویر

شاید این استیشن که Altwork نام دارد، در نگاه اول شبیه به صندلی دندانپزشکی به نظر برسد اما تیم سازنده این میز عجیب معتقدند که می‌توانند شما را از میز صاف و معمولی یا توپ بزرگی که برخی به عنوان صندلی از آن استفاده می‌کنند و در ایران چندان معمول نیست، جدا کنند تا به سراغ این ترکیب جدید بروید.

بنا به صحبت‌های Che Voigt، مدیرعامل و یکی از مؤسسین شرکت سازنده، مدت‌زمان طولانی است که در هنگام کار به پیغام‌هایی که بدنمان برایمان ارسال می‌کند بی‌توجه بوده‌ایم. اگر در زمان نشستن مدام حرکت می‌کنید یا وقتی‌که ایستاده کار می‌کنید مدام وزنتان را از پایی به پای دیگر می‌اندازید، در حقیقت نشانه‌ای برای اینکه میز کارتان چندان هم راحت نیست را دریافت کرده‌اید.

ایده‌ی Altwork بسیار متفاوت است. بااینکه فضایی یکسان با میز کاری متوسط اشغال می‌کند، در حقیقت اجزا بیشتر حول صندلی قرار گرفته‌اند تا میز.

شاید این چینش، شبیه به طرز نشستن در انجام روت کانال بعدی که دندان‌پزشک برایتان انجام می‌دهد به نظر برسد، اما بسیار پیچیده‌تر است. سطحی که بر آن کار می‌کنید، بازویی که مانیتور را نگه می‌دارد و جایگاه لپ‌تاپ، همگی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که اگر صندلی را به اطراف حرکت دهید یا اجزا را بچرخانید تا بتوان به صورت ایستاده با آن کار کرد، فاصله میان چشم‌ها و نمایشگر همیشه یکسان بماند.

صندلی مخصوص معتادان اینترنت + تصاویر

اگر در این استیشن بنشینید و دکمه انتقال به وضعیت خوابیده را فشار دهید، لحظه نگران‌کننده‌ای خواهد رسید که در آن مانیتور عظیمی را بالای سر خود در حالت معلق می‌بینید.

بیشتر بخوانید  در این نقطه زمین خورشید غروب نمی کند + تصاویر

تأیید شده که بازوی نگه‌داشتن مانیتور در مجموعه، توانایی نگه‌داشتن مانیتورهایی بزرگ‌تر از نمایشگر Apple Thunderbolt که ۱۰ کیلو وزن دارد را داراست حتی می‌توان در صورت نیاز مجموعه را به بازوی دومی برای افزایش توانایی نگه‌داشتن مانیتور، مجهز کرد.

 صندلی مخصوص معتادان اینترنت + تصاویر

شاید فکر کنید حرکت دادن آن به اطراف دشوار باشد، اما با تشکر از مکانیسم چنگال مانند که کنترل آن توسط حرکت دستگیره‌ای که در بالای بازوی نگه‌دارنده مانیتور قرار گرفته، انجام می‌شود و دسته‌ای که ارتفاع را تنظیم می‌کند، همه‌چیز به سادگی در جایگاه خود قرار خواهد گرفت.

صندلی مخصوص معتادان اینترنت + تصاویر

قسمت خاص دیگر محل استراحت پا است. این قسمت که وقتی جمع می‌شود شبیه به کارهای H.R Giger (نقاش، مجسمه‌ساز و طراح صحنه که برای طراحی صحنه فیلم Alien برنده جایزه Academy Awards شد) به نظر می‌رسد، چالشی دوست‌داشتنی برای Altwork محسوب می‌شده چراکه طول آن را باید به‌گونه‌ای تعیین می‌کردند که در هنگام کار، به خوبی از پا پشتیبانی کند و زمانی که جمع شده است، سر راه قرار نگیرد.

صندلی مخصوص معتادان اینترنت + تصاویر

تمام دکمه‌های کنترلی بر پنل کوچکی در سمت چپ و بالای سطح میز قرار گرفته است. دکمه‌های از پیش تعیین‌شده‌ای برای انتخاب حالت‌های مختلف وجود دارد.

آن‌ها را فشار دهید و موتورهای این مجموعه برای قرار دادن شما در حالت خوابیده، نشسته یا هر حالتی بین این دو حرکت خواهند کرد. دکمه‌ای به نام escape هم وجود دارد که صندلی را به حالت پیش‌فرض بازمی‌گرداند.

صندلی مخصوص معتادان اینترنت + تصاویر

سطح میز فلزی است، درنتیجه کیبورد و موس شما به کمک آهنرباهایی که زیر آن قرار گرفته‌اند، در سطح میز نگه‌داشته خواهند شد.

متعاقباً هر کاغذی که بخواهید با آن کار کنید هم به کمک آهنرباها به میز نگه‌داشته می‌شود و Altwork تعدادی لوازم جانبی دیگر را نیز برای مداد و خودکار و سایر محصولاتی که استفاده می‌شوند، در نظر گرفته است.

صندلی مخصوص معتادان اینترنت + تصاویر

بااینکه اولین سری سفارش‌ها از این میز و صندلی‌ها ۳۹۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده، چندان هم ارزان نیستند. البته به گفته Voigt قیمت متوسط یک میز کار ساخت آمریکایی‌ها و در سطح تجاری، حدود ۴۰۰۰ دلار قیمت دارد. پس مانع اولی که میز کار Altwork باید از آن عبور کند بیشتر تصورات عموم است تا قیمت‌گذاری.

صندلی مخصوص معتادان اینترنت + تصاویر

اگر موفقیت میز stir که مخصوص کار ایستاده بود و به وسعت در دفترها و کلاس‌ها استفاده می‌شد را ندیده بودیم، امکان داشت بیشتر به این میزها شک کنیم.

بیشتر بخوانید  تبلیغات های جالب و متفاوت + تصویر

الآن هم کافی است که یک استارت آپ تصمیم بگیرد که برای جذب کردن کدنویس‌ها از این میزهای ارگونومیک و جذاب استفاده کند و پس‌ازآن بسیاری درباره Altwork صحبت خواهند کرد.

اگر تمام کارها طبق برنامه پیش برود، اولین سری از این میزها در اواسط سال ۲۰۱۶ میلادی برای فروش آماده خواهند بود.

Comments are closed.