کتاب های راز آلود جهان + عکس

0 273

عجیب ترین کتاب هایی که تا به حال چاپ شده اند

قفسه ی کتابخانه ها شامل طیف گسترده ای از کتاب ها در عناوین و محتوای مختلف است. برخی از آنها در میان برگ های خود دنیایی از شناخت و معرفت دارند و در مقابل برخی دیگر عجیب و مرموز می باشند. در این گزارش با عجیب ترین کتاب های چاپ شده ی جهان آشنا خواهید شد:

کتاب Codex Seraphinianus
این کتاب به زبان نامفهومی توسط یک مهندس معمار به نام «لوئیجی سیراوینی» نوشته و در سال ۱۹۸۱ میلادی منتشر شده است. تاکنون هدف از نگارش این کتاب مشخص نیست و طبیعتا طبقه بندی آن نیز براساس موضوع امکانپذیر نمی باشد. کتاب مجموعه ای از نقاشی های عجیب است که با دست خط خود نویسنده توضیحات نامفهومی درباره آنها داده شده است. کارشناسان نیز تاکنون موفق به رمزگشایی آن نشده اند. نوشتن کتاب سی ماه از نویسنده وقت گرفته است.

عجیب ترین کتاب هایی که تا به حال چاپ شده اند

كتاب Smithfield Decretals
کتاب عجیب دیگری را پاپ «گریکوریوس نهم» و به عنوان کتاب قانون کلیسا در قرون وسطا به نگارش درآورده است. این کتاب به روش غیر مرسوم نوشته شده و دارای محتوای عجیب است؛ برای مثال خرگوش های غول پیکری که انسان ها را سر می برند، موجودات افسانه ای و نقاشی های عجیب دیگری در آن به چشم می خورد که منطق روایی ندارند. این نقاشی و محتوای آن، کتاب گریکوریوس را از سایر کتاب های مشابه متمایز می کند.

عجیب ترین کتاب هایی که تا به حال چاپ شده اند

كتاب Soyga
نویسنده ی این کتاب ریاضیدانی به نام (جان دی) است که در سال ۱۵۵۲ میلادی آن را نوشته است. او به عوالم روحی ایمان داشت. گردآوری و انتشار کتاب از سوی کتابخانه ی لندن انجام شده و قبل از انتشار آن در سال ۱۹۹۴, قرن ها گم شده بود. این کتاب چهل هزار نامه که به روش تصادفی مرتب شده اند را در برمی گیرد. گفته می شود که حاوی طلسم های جادویی است.

بیشتر بخوانید  قدرتمندترین ناوهای جنگی ارتش های جهان + عکس

عجیب ترین کتاب هایی که تا به حال چاپ شده اند

كتاب prodigiorum ac ostentorum chronicon
این کتاب حاوی تعداد زیادی نقاشی است که به نوعی تاریخ مصور حیات بشر از آغاز زمان را به تصویر می کشد. بلایای طبیعی، زمین لرزه ها، برخورد شهاب سنگ با زمین و هیولاهای دریایی و… از موضوعات کتاب هستند. کتاب در سال ۱۵۵۷ نوشته شده است.

عجیب ترین کتاب هایی که تا به حال چاپ شده اند

كتاب The Story Of The Vivian Girls
این کتاب رمان عجیب و پیچیده ای از (هنری دارگری) است. او نگهبانی در ایالت شیکاگو آمریکا بود که کتابش پس از مرگ او کشف شد. کتاب مورد نظر شامل ۱۵ هزار صفحه است که شامل نقاشی های متنوع از دنیاهای خیال انگیز است.

عجیب ترین کتاب هایی که تا به حال چاپ شده اند

Leave A Reply

Your email address will not be published.