مدرن‌ترین خودرو کلاسیک دنیا،سه چرخه مورگان برقی شده

0 90

مدرن‌ترین خودرو کلاسیک دنیا،سه چرخه مورگان برقی شده

ترکیب سنت و مدرنتیه، تیتر رایجی برای بسیاری مطالب و مقالات در حوزه صنعت خودروست، اما این بار این تیتر بیش از هر جای دیگری درست به نظر می‌رسد.
 

به گزارش دیجیاتو، شرکت کوچک انگلیسی مورگان که به ساخت خودروهایی با طراحی old fashion مشهور است و حتی بدنه برخی مدل‌های خود را از چوب می‌سازد، دست به نوآوری در زیر پوسته کلاسیک محصولات خود زده است.

مدرن‌ترین خودرو کلاسیک دنیا ،سه چرخه مورگان برقی شده را ببینید

مورگان البته همانند گذشته‌های دور از چوب در ساخت خودروهایش استفاده می‌کند، طی اقدامی جالب توجه، طراحی گذشته را به فن آوری روز دنیای خودروسازی گره زده و با استفاده از موتور الکتریکی یک خودروی ۳چرخ تمام الکتریکی را به نمایشگاه ژنو آورده است.

در گذشته شرکت مورگان این خودرو را به یک موتور ۲ سیلندر مجهز کرده بود اما حال از یک موتور برقی با قدرت ۶۱ اسب بخار نیرو می‌گیرد که چرخ عقبی را به حرکت در می‌آورد.

بسته باتری این خودرو هم ۲۰kwh ظرفیت دارد و این مورگان ۳ چرخ را به اندازه ۱۵۰ مایل با یک بار شارژ به حرکت در می‌آورد. وزن کمتر از ۵۰۰ کیلوگرمی آن باعث می‌شود که در عرض ۹ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن هم معادل ۹۰ مایل بر ساعت است.

در بخش‌هایی از این خودرو شما همچنان می‌توانید استفاده از چوب در ساخت آن را مشاهده کنید اما بدنه و پنل‌ها به صورت کامل از کربن ساخته شده‌اند.

گفتنی است که این خودرو سه چرخ علیرغم متفاوت بودن در ظاهر و باطن و جذابیت زیاد، از نظر پایداری چندان نتایج خوبی کسب نکرده و نمی‌تواند در حد و اندازه یک خودرو اسپرت، سریع و مهیج باشد.

بیشتر بخوانید  سحر قریشی با ظاهری جدید + عکس

قیمت آن در حدود ۳۰ هزار پوند است که هم‌قیمت یک نیسان لیف برقی می‌شود. در پایان باید منتظر ماند و دید که آیا این مورگان می‌تواند خریداران این دست از خودروها را ارضا کند یا خیر؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.