قدیمی ترین ایموجی 3700 سال قدمت دارد

0 212

قدیمی‌ترین ایموجی 3700 سال قدمت دارد +عکس تا مدتی پیش تصور می‌کردیم که ایموجی اسمایلی یا چهره خندان، فقط بعد از دوران مرسوم شدن اینترنت، مرسوم شده است. اما بررسی‌های بعدی نشان دادند که استفاده از علایم و نشان‌های مختصر و مفید برای توصیف حالات روحی، سابقه بیشتری دارد.

پوستر فیلمی به نام «لیلی» که در سال ۱۹۵۳ ساخته شده بود، پیدا شد که در آن از ایموجی اسمایلی استفاده شده بود و همچنین پیراهنی متعلق به سال ۱۹۶۲ در ایستگاه رادیوی نیویورک پیدا شد که باز هم این علامت را داشت.

اسمایلی مدرن را شخصی به نام هاروی بال به نام خودش ثبت کرده. او به عنوان یک قهرمان نبرد اوکیناوا، بعد از جنگ به عنوان هنرمند گرافیک کار می‌کرد و در سال ۱۹۶۳، هنگامی که در شرکت بیمه ماساچوست کار می‌کرد، به عنوان قسمتی از کار برای ارتقای اخلاقیات کارکنان، به فکرش رسید که چنین چیز مختصر و مفیدی طراحی کند.

 قدیمی‌ترین ایموجی 3700 سال قدمت دارد +عکس

قدیمی‌ترین ایموجی 3700 سال قدمت دارد +عکس

قدیمی‌ترین ایموجی 3700 سال قدمت دارد +عکس

این شرکت بیمه، این نشان را روی هزاران دکمه برای توزیع قرار داد. دستمزدی که به «بال» پرداخت شد، فقط ۴۵ دلار بود. اما نه او و نه شرکت بیمه به صورت تجاری این نشان را به نام خود ثبت نکردند.

اما حالا دیگر متوجه شده‌ایم که نشان اسمایلی قدمتی بس کهن‌تر از چند دهه پیش دارد.

باستان‌شناسانی از ایتالیا و ترکیه به رهبری نیکولو مارچتی موفق شده‌اند که در استان گازیانتپ این کشور کوزه‌های بیابند که روی آنها اسمایلی نقش بسته بود! قدمت آنها به ۳۷۰۰ سال پیش می‌رسد.

البته باید توجه داشت باشید که در آن زمان «هیتی»ها در این منطقه اقامت داشتند. پس افتخار خلق اسمایلی‌ها به هیتی‌ها می‌رسد.

بیشتر بخوانید  نحوه ی درست کردن درکوب پاییزی به شکل گل

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.