فروش به شیوه عجیب در هائیتی + عکس

0 11
در واقع خیابان مهمترین مرکز فروش دارو در هائیتی است. به عنوان یک فروشنده ی دارو باید نما و شکل جذابی به داروها بدهید در غیر این صورت کسی از شما خرید نخواهد کرد؛ «آمپی سیلین» را کنار «تایلنول» قرار دهید تا بسته های قرص قرمز کنار بسته های آبی قرار بگیرند. صدها بسته قرص رنگارنگ را کنار هم بچینید تا مثل برج از سبد بالا بیاید.
 روش عجیب داروفروشی در هائیتی
در پایتخت هائیتی “پورتو پرینس” نیازی نیست تا یک داروساز باشید تا دارو بفروشید، همه ی چیزهایی که نیاز دارید یک سطل یا سبد است و پس از آن راه افتادن در خیابان های گرم هائیتی به قصد فروختن دارو.
دارو برای بسیاری از مردم هائیتی چیزی شبیه شکلات یا خوراکی است، که به نظرشان می توانند از هر جایی تهیه کنند، حتی از فروشندگان دوره گرد.
در واقع خیابان مهمترین مرکز فروش دارو در هائیتی است. به عنوان یک فروشنده ی دارو، باید نما و شکل جذابی به داروها بدهید در غیر این صورت کسی از شما خرید نخواهد کرد؛ «آمپی سیلین» را کنار «تایلنول» قرار دهید تا بسته های قرمز کنار بسته های آبی قرار بگیرند. صدها بسته قرص رنگارنگ را نیز کنار هم بچینید تا مثل برج از سبد بالا بیاید. یک قیچی هم برای برش زدن قرص و دارو در بالای برج می نشیند و همه چیز با کِش به هم الصاق می شود و محکم می گردد.
 روش عجیب داروفروشی در هائیتی
دو عکاس به نامهای «پائولو وودز» و «گابریل گالیبرتی» از داروفروش های دوره گرد در هائیتی عکس گرفته اند. آنها می گویند این سبد داروها شبیه یک اثر هنری معاصر و یا یک ویترین شکلات فروشی هستند.
بیشتر بخوانید  پسر 8 ساله ای که عاشق آرایش کردن است + عکس

 

با وجود این که فروش دارو به این شکل در هائیتی ممنوع و غیرقانونی است، اما هیچ ضمانت اجرایی از سوی وزارت سلامت عمومی و بهداشت هائیتی برای اجرای قوانین وجود ندار‌د.
 
روش عجیب داروفروشی در هائیتی
کمبود نظارت دولتی بر قوانین، زندگی مردم هائیتی را به خطر انداخته و سلامت و سرنوشت آنها به دست داروفروش های آموزش ندیده ای افتاده است که بیش از هر چیز دارو را براساس شکل و رنگش تجویز می کنند.

 

اغلب داروهایی که در بساط این دوره گردها پیدا می شود جنریک ساخت چین، داروهای تاریخ گذشته و داروهای تقلبی هستند که از جمهوری دومینیکن وارد هائیتی شده اند، داروهایی که می توانند از اسلحه رولت روسی هم خطرناک تر باشند. عکاسان این پروژه با چنین عکس هایی سعی دارند تا اهمیت دسترسی به داروهای سالم را به همه ی جهانیان گوشزد کنند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.