عجیب ترین جزیره ی جهان + عکس

جزایر جذاب و زیادی در سراسر دنیا وجود دارد، اما این بار شما را با عجیب ترین جزیره ی جهان آشنا می کنیم !

عجیب ترین جزیره ی جهان

 

عجیب ترین جزیره ی جهان

 

عجیب ترین جزیره ی جهان

 

عجیب ترین جزیره ی جهان

 

عجیب ترین جزیره ی جهان

 

عجیب ترین جزیره ی جهان

 

تمام جزیره ها زیبا هستند و به خاطر دورافتاده بودن و آرامش مطلقی که داخل آنها حکومت می کند، جذاب و خاطره انگیز هستند. اما اینکه جزیره ای لقب عجیب ترین را داشته باشد ممکن است بیشتر از هر جزیره ی دیگری افراد کنجکاو ماجراجو را جذب و درگیر خود کند. بله، جزیره ای عجیب به نام جزیره ایستر که هم دورافتاده است، هم آرامش دارد هم اینکه به خاطر داشتن تندیس های غول پیکر و بزرگ اش، عجیب و منحصذ به فرد است. ایستر، این جزیره ی مرموز در اقیانوس آرام جنوبی جای خوش کرده و متعلق به کشور شیلی می باشد و می توان گفت از عجیب ترین جزیره های دنیا نیز هست.

در مورد تاریخ دقیق سکونت اولیه این جزیره ابهاماتی وجود دارد، ولی از روی دی اِن اِی استخون‌ های موجود در آن، به این نتیجه رسیده اند که اولین ساکنان ایستر، ریشه پلی نزیایی داشتند و از مهاجرین جزایر مارکوس بودند که قایق شان در دریا ناپدید شده و به اجبار به این جزیره  پناه آوردند. این داستان مربوط به 400 سال قبل از میلاد مسیح است. با این حال افرادی معتقدند که ساکنان اولیه جزیره ایستر از آمریکای جنوبی بودند. مدت‌ ها بعد، اولین اروپایی‌ که آن را کشف کرد، یه دریا سالار هلندی به نام امکاجوب روگوین بود که نام ایستر را روی جزیره  گذاشت و دلیل آن هم بازدید و ثبت اش در روز عید پاک سال 1722 بود.
نکته جالب در مورد جزیره ایستر، مجسمه‌ های سنگی و غول پیکری هستند که دور تا دور ساحل به خط ایستادند. تندیس های چهارصد ساله‌ای که موآی نام دارند و در راستای نیایش اجداد و بزرگان ساخته شده اند.. از نظر ظاهری تقریبا شبیه به هم هستند اما از ارتفاع و وزن متفاوتی برخوردارند. میانگین ارتفاع آنها 4 متر و میانگین وزنشان 13 تن می باشد. بعدها بر اثر کاوش‌ های باستان شناسی معلوم شد این مجسمه‌ها علاوه بر سر، تنه هم داشتند که در گذر زمان و به دلیل فرسایش بیش از حد مدفون شده بودند. این مجسمه‌ های غول پیکر با ظاهر تهدید آمیز که رو به دریا قرار گرفته اند به نوعی حکم نگهبانی از جزیره را داشتند. با این وجود این تنها المان عجیب جزیره نیست، زبان نوشتاری مردم آن که رونگورونگو نامیده می‌ شود خیلی سخت و عجیب است تا حدی که حتی امروزه هم به طور کامل قابل رمزگشایی نیست. فقط 26 عدد از تابلوی چوبی به این زبان وجود دارد که هنوز مفهوم آنها به طور کامل مشخص نیست. علاوه بر این ها یک سری  پیکر های سنگی از پرنده ها و زندگی اولیه ساکنین جزیره وجود دارد، که خیلی جذاب هستند.

بیشتر بخوانید  اولین بطری آب خود تمیز کننده دنیا + عکس