خبر گزاری از امروز:اپل: ساختن 3D Touch به طرز باورنکردنی سخت بود

49

تیم خبرگذاری از امروز مینویسد اپل: ساختن 3D Touch به طرز باورنکردنی سخت بود

در خصوص پیاده‌سازی این قابلیت باید بدانید که شرکت اپل یک سنسور ویژه را در زیر صفحه‌نمایش گوشی شما قرارداده است.

یکی از قابلیت‌های جدیدی که شرکت اپل در آیفون 6S و 6S Plus به‌کار گرفته است، 3D Touch یا همان قابلیت تشخیص میزان فشار واردشده بر صفحه‌نمایش گوشی به‌منظور فعال‌سازی قابلیت‌های خاص است. به‌عنوان مثال، لمس ساده می‌تواند پیش‌نمایشی از یک پیغام یا ایمیل را پیش روی شما قراردهد اما لمس با فشار بیشتر باعث خواهد شد بتوانید متن کامل پیام را مشاهده کنید.

iphone-6s-6s-plus-launch

 

در خصوص پیاده‌سازی این قابلیت باید بدانید که شرکت اپل یک سنسور ویژه را در زیر صفحه‌نمایش گوشی شما قرارداده است. شاید در نگاه اول این تعبیه سنسور ساده به‌نظر برسد اما در مصاحبه‌ای که مسئول تیم نرم‌افزاری این شرکت Craig Federighi با وب‌سایت بلومبرگ انجام داده به روند سخت استفاده از این قابلیت اشاره شده است.

روند سختی که نه تنها در خصوص مهندسی و تعبیه این سنسور بلکه در خصوص خواندن ذهن کاربران مطرح می‌شود. Federighi در این خصوص می‌گوید:

شما سعی می‌کنید ذهن کاربران را بخوانید اما نهایتا کاربرانی خواهید داشت که از انگشت شصت و یا انگشت اشاره خود استفاده می‌کنند و یا ممکن است در لحظه‌ای به علت ناپایداری احساسات از میزان فشار متفاوتی بر روی صفحه‌نمایش بهره ببرند. این مورد ممکن است در مواقعی که در حال راه‌رفتن هستید و یا بر روی کاناپه دراز کشیده‌اید متفاوت باشد. این موارد، هدف ما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند اما آنچه سنسور مشاهده می‌کند قطعا متفاوت خواهد بود.

وی همچنین اذعان داشته قوانین طبیعی مانند جاذبه نیز می‌توانند به پیچیده‌تر شدن موضوع کمک کنند. او اینگونه ادامه می دهد:

ما باید تطابقی میان سنسورها و شتاب‌سنج ایجاد می کردیم تا نیروی جاذبه خنثی شود. با این وجود هنگامی که گوشی را به سمتی دیگر می‌گیرید سنسور مجددا باید به ساماندهی مجدد اطلاعات اقدام کند. از سوی دیگر وضعیت استفاده از شصت در مقایسه با انگشت‌های دیگر برای سنسور ما متفاوت خواهد بود. تشخیص این تفاوت به‌منظور درک میزان فشار، بسیار مهم و اساسی خواهد بود.

این گزارش در واقع دیدی کامل از تلاش اپل به همراه تفکرات مهندسان آن در برخورد با مشکلات و وضعیت‌های مختلف را به دست می‌دهد.

منبع: فارنت

بیشتر بخوانید  ازدواج جالب یک کارتن خواب با دختری تحصیل کرده

Comments are closed.