خارج کردن 12 کیلو مدفوع از شکم مردی که یبوست داشت +تصویر

0 37
+954

پزشکان چینی 12.684 کیلو مدفوع از روده یک بیمار که از بدو تولد دچار یبوست بود خارج کردند.

به گزارش Dailymail، بیمار 22 ساله 75 سانتی متر از روده را در بیمارستان شانگهای چین جراحی کرد. متخصصان می‌گویند این فرد به بیماری «هیروشپرونگ» مبتلاست که موجب تورم روده و عدم کنترل روده در بدن می شود.

بیماری هیرشپرونگ یک اختلال عصبی – عملکردی در ناحیه شکمی بوده که طی آن تمام و یا بخشی از روده بزرگ و یا قسمت‌های ابتدایی دستگاه گوارش فاقد اعصاب و در نتیجه دچار اختلال عملکردی می‌شوند. بدلیل عدم وجود بافت عصبی کامل در انتهای روده، این قسمت تحرک کافی نداشته و در نتیجه مدفوع در پشت قسمتی که اعصاب کامل ندارد تجمع پیدا می‌کند و این قسمت بطور مزمن گشاد و بزرگ می‌شود.

بیماری هیروشپرونگ یک در هر 5000 نوزاد بروز می‌کند. این بیماری در مراحل اولیه در بزرگسالان غیر قابل تشخیص است و مردان را نسبت زنان بیشتر درگیر می‌کند.

پزشکان به والدین توصیه کردند اگر نوزادان آنها درگیر مدفوع درون سیاه(مکونیوم)، یبوست مزمن، تورم روده و معده، گاز معده، اسهال(مایعات سبز)، بی اشتهایی، اضافه وزن و اختلال رشد داشتند حتما به متخصص گوارش مراجعه کنند. مخصوصا اگر دفع مدفوع سیاه نوزادان به مدت 48 ساعت ادامه داشت، چرا که این علامت نشانه خوبی نیست و ممکن است کودکشان به بیماری جدی مبتلا باشد.

جراحان چینی 75 سانتی متر از روده بزرگ بیمار را از بدنش خارج کردند.

به گفته متخصصان، این بیمار از بدو تولد دچار یبوست بوده است.

بیشتر بخوانید  شکار شیرها در مقابل توریست ها

Leave A Reply

Your email address will not be published.