حرکاتی برای چربی سوزی شکم + آموزش

0 148

حرکات ورزشی برای سوزاندن چربی شکم بسیاری از افرادی که ورزش می‌کنند به دنبال سوزاندن چربی‌های شکمی هستند. چربی‌های شکمی سخت‌تر از بقیه چربی‌های بدن سوزانده می‌شوند. برای کم کردن چربی‌های شکم نیاز دارید که چربی کلی بدن را بسوزانیم اما حرکات ورزشی شکمی خاص می‌توانند کمک کننده باشند.

چند حرکت شکمی که به سوزاندن چربی‌های زیرشکم کمک می‌کنند عبارتند از:

۱- بالا بردن پاها به ترتیب

سه ست ۱۵ تایی از این حرکات انجام دهید. بر روی زمین بخوابید و پاها را به ترتیب بالا ببرید. کمی زانوها را خم کنید. پا را صاف به سمت سقف بالا برده و سپس پایین بیاورید.

۲- حرکت قیچی

این حرکت را در ۴ ست ۱۵ تایی انجام دهید. بر روی زمین دراز بکشید. کمی زانوها را خم کنید و پاها را به سمت شکم بلند کنید. پاها را مخالف هم شبیه به قیچی حرکت دهید.

۳- حرکت کوهنوردی

در حالت شنای سوئدی قرار بگیرید. پاها را به ترتیب به سمت شکم خم کنید و دوباره زمین بگذارید. در ست ۱۵ تایی این حرکت را تکرار کنید.

۴- حرکت پل

بر روی زمین دراز بکشید پاها را از زانو خم کنید و کف پاها را بر روی زمین بگذارید. باسن را از زمین بلند کنید طوری که بالاتنه و ران‌ها در یک خط قرار بگیرند. چند ثانیه در این حالت باقی بمانید و سپس بدن را پایین بیاورید. ۴ ست ۱۵ تایی این حرکت را تکرار کنید.

۵- نگه داشتن پاها

بر روی زمین دراز بکشید پاها را با زاویه از زمین و در کنار هم روی هوا بلند کنید. چند ثانیه در این حالت بمانید و سپس پاها را بر روی زمین بگذارید دو ست ۳۰ ثانیه‌ای حرکت را تکرار کنید.

بیشتر بخوانید  علت تشنه شدنمان بعد از خوردن بستنی چیست؟

۶- حرکت دوچرخه

بر روی زمین دراز بکشید. دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید. بر روی هوا با پاها حرکت دوچرخه انجام دهید. در ست های ۲۵ تایی این حرکت را تکرار کنید.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.