برترین‌ های سال از نگاه ایندی وایر

0 195

برترین‌ های سال از نگاه ایندی وایر

وبسایت معتبر سینمایی «ایندی وایر» در نظرسنجی آخر سال خود برترین‌های سینمای جهان را در شاخه‌های گوناگون از فیلم، بازیگری تا فیلمنامه‌نویسی و تصویربرداری معرفی کرد.

خبرگزاری ایسنا: وبسایت معتبر سینمایی «ایندی وایر» در نظرسنجی آخر سال خود برترین‌های سینمای جهان را در شاخه‌های گوناگون از فیلم، بازیگری تا فیلمنامه‌نویسی و تصویربرداری معرفی کرد.

200 منتقد سینمایی از سراسر جهان در نظرسنجی سایت سینمایی «ایندی وایر» برای انتخاب بهترین‌های سال شرکت کردند و در نهایت فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» ساخته «جیمز میلر» در صدر فهرست شاخه بهترین فیلم و کارگردانی این نظرسنجی جای گرفت.

در این نظرسنجی که برای دهمین سال پیاپی برگزار می‌شود، پس از فیلم «مکس دیوانه» که بیشترین آراء در شاخه بهترین فیلم را به خود اختصاص داد، فیلم‌های «کارول»، «افشاگر»، «انیمیشن»، «Inside Out» و «فونیکس» در جایگاه‌های دوم تا پنجم قرار گرفتند و در بخش کارگردانی نیز پس از «جیمز میلر»، «تاد هینز» (کارول)، «هوشیائو-شین» (آدمکش)، «لاسلو نمس» (پسر سائول) و «تام مک‌کارتی» (افشاگر) بیشترین آراء را از سوی منتقدین سینمایی کسب کردند.

در شاخه بهترین بازیگری زن که شاهد یکی از نزدیکترین رقابت‌ها در این نظرسنجی بود، در نهایت «شارلوت رامپلینگ» (45 سال) با 71 رأی به عنوان بهترین بازیگر سال انتخاب شد و پس از آن «سیرشا رونان» (بروکلین) با 69 رأی، «بری لارسن» (اتاق) با 56 رأی، «نینا هوس» (فونیکس) با 54 رأی و «کیت بلانشت» (کارول) با 57 رأی در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

منتقدین «ایندی وایر» در این نظرسنجی «مایکل فاسبندر» را برای بازی در فیلم«استو جابز» به عنوان بهترین بازیگر مرد سال انتخاب کردند و پس از آن به ترتیب «گزا روریگ» (پسر سائول)، «مایکل بی‌. جوردن» (اعتقادنامه)، «کریستوفر آبوت» (جیمز وایت) و «تام کورتنی» (45 سال) در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید  ویشکا آسایش با ظاهری کاملا متفاوت + عکس

مستند «نگاه سکوت» ساخته «جاشو اوپنهیمز» نیز گوی سبقت را از «امی»، «ارتفاعات جکسون»، «به من گوش کن مارلون» و «قلب یک سگ» ربود و بهترین مستند سال شد.

در سایر بخش‌ها نیز «کریستین استوارت» برای بازی در فیلم «ابرهای سلیس ماریا» (بهترین بازیگر نقش مکمل زن)، «مارک رایلنس» برای فیلم «پل جاسوس‌ها» (بهترین بازیگر نقش مکمل مرد)، «پسر سائول» ساخته «لاسلو نمس» (بهترین فیلم اول سال 2015)، «افشاگر» بهترین فیلمنامه، «کارول» بهترین تصویربرداری و «مکس دیوانه» برنده بهترین تدوین سال 2015 سینمای جهان شد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.