ایستاده آب خوردن باعث رفلکس معده می‌شود!

0 39
عادتی که به رفلکس معده منجر می‌شود
هموفیلی، تقریبا فقط در جنس مذکر آشکار می‌شود، لذا می‌توان آ‌‌ن را یک بیماری مردانه نامید.

حوزه کلینیک در نظر دارد تازه‌ترین دانستنی‌های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد.

خطرایستاده نوشیدن آب

شاید شما هم شنیده باشید که نوشیدن آب به صورت ایستاده برای سلامتی مضر است، اما چرا نباید ایستاده آب بنوشیم؟

محققان معتقدند نوشیدن آب در حالی که ایستاده هستید می‌تواند در طولانی مدت منجر به بیماری رفلکس معده شود، علت این امر آن است که نوشیدن آب در حالت ایستاده سبب می‌شود که به انتهای مری و ابتدای معده ضربه وارد شده و اسفکتر این ناحیه از سیستم گوارشی صدمه ببیند، اسفکتر بالای معده، بخشی از معده است که معده و مری را به هم متصل می‌کند؛ تخریب این ناحیه از بدن به بیماری رفلکس معده منجر می‌شود.

خواص فوق العاده گیاه شنبلیله

شنبلیله یکی از گیاهان مفید در طب سنتی است که برای برطرف کردن و درمان بسیاری از بیماری‌ها کاربرد دارد.

مصرف این گیاه به عنوان یک داروی کاهنده فشار خون توسط پزشکان طب سنتی توصیه می‌شود، همچنین از جوشانده شنبلیله می‌توانید برای برطرف کردن ورم لوزه استفاده کنید، جوشانده این گیاه برای افزایش شیر مادران در دوران شیر دهی هم فوق العاده مفید است.

هموفیلی چیست؟

۲۸ فروردین ماه مصادف با هفدهم آوریل هر سال روز جهانی هموفیلی است.

هموفیلی نام یکی از بیماری‌های خاص و نوعی اختلال ژنتیکی است، فرد مبتلا به این بیماری با مشکل لخته نشدن خون مواجه است، کاهش فاکتور انعقاد خون در بدن موجب می‌شود انسان به طور ناگهانی دچار خونریزی شود.

بیشتر بخوانید  افراد چاق گردو زیاد بخورند!

این بیماری تقریبا فقط در جنس مذکر آشکار می‌شود، لذا می‌توان آ‌‌ن‎را یک بیماری مردانه نامید، زنان مبتلا به این بیماری تنها ناقل آن هستند و خودشان علائم و نشانه‌های آن را ندارند.

سردر‌های شدید، خونریزی مکرر، درد و التهاب مفاصل و خون دماغ زیاد از نشانه‌های بیماری هموفیلی است.

نوشیدنی محافظ استخوان

بسیاری از افراد می‌دانند که هویج به دلیل دارا بودن بتاکاروتن (که تولیدکننده ویتامین A در بدن است) نقش زیادی در پیشگیری از سرطان برعهده دارد و به دلیل تولید کلاژن یک محافظ طبیعی پوست است.

بهتر است بدانید آب هویج را هم می‌توانید در کنار شیر یک نوشیدنی مقوی برای سلامت استخوان‌ها بدانید؛ در هر صد گرم هویج، ۳۳ میلی گرم کلسیم وجود دارد که موجب می‌شود این خوراکی منبع خوبی برای دریافت کلسیم باشد.

ارزش بالای ویتامین B۴

ویتامین ۴ B که کولین نام دارد، یکی از ویتامین‌های زیر مجموعه ویتامین‌های گروه B است که در سوخت و ساز و مصرف چربی بدن نقشی اساسی دارد.

محققان معتقدند مصرف خوراکی‌های غنی از کولین در خانم‌های باردار می‌تواند موجب رشد مغز و نخاع جنین آن‌ها شود، این محققان مصرف ۴۵۰ میلی گرم از این ویتامین را در روز توصیه می‌کنند.

گوشت مرغ و ماهی، زرده تخم مرغ، کلم و بادام زمینی از منابع اصلی این ویتامین هستند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.