آموزش و نکاتی درباره اتوکشیدن مو + عکس

0 243
نکاتی که باید درباره اتوکشیدن مو بدانید

درست کردن مو در منزل دغدغه خیلی هاست، و برای انجام این کار از سشوار یا اتوی مو برای مدل دادن به مو استفاده می کنند. مثل هر کار دیگری، اتوکشیدن مو نیز بایدها و نبایدهایی بهمراه دارد. با بانوی شهر و نکاتی که باید درباره اتوکشیدن مو بدانید همراه باشید.

 • ابتدا باید بدانید چه سایز اتوی مو مناسب موهای شماست

اتوی مو در سایزهای مختلف در بازار عرضه می شود که هر یک برای موهای خاصی کاربرد دارد. بنابراین با توجه به نوع مو و کوتاه یا بلند بودن آن بهترین وسیله را برای اتوکشیدن مو انتخاب کنید.

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

اتوی موی سایز کوچک ۱.۵ سانتی برای موهای بسیار کوتاه یا صاف کردن چتری ها مناسب است.

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

اتو موی  ۲/۵ سانتی برای موهای کوتاه، مثلا تا پایین گوش، و همچنین موهای نازک کاربرد دارد.

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

اتو موی ۳سانتی بیشتر برای اتوکشیدن مو های بلند تا روی شانه و همچنین موهایی که ضخامت متوسطی دارند مناسب است.

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

اتو موی ۳/۵ سانتی برای اتوکشیدن مو های ضخیم ، پرپشت و پایین تر از سرشانه مناسب است.

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

اتو موی ۵ سانتی برای موهای ضخیم و بسیار بلند کاربرد دارد.

 • تفاوت بین انواع اتوی مو را بدانید

اتوی موی سرامیکی

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

اتوموهایی که صفحه سرامیکی دارند حرارت را به طور یکسان پخش می کنند و احتمال آسیب کمتری دارند. اتوموی سرامیکی می تواند بهترین انتخاب برای اتوکشیدن مو باشد.

اتوموی تیتانیومی

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

اتوموهای تینانیومی خیلی سریع تر از اتوموهای سرامیکی گرم می شوند و گرما را نیز سریع تر منتقل می کنند. اگر به ندرت از اتوی مو استفاده می کنید، این انتخاب برای شما ضرری نخواهد داشت اما اگر به طور مداوم موهایتان را اتو می کشید یا اتو مو را مدت زیادی روی مو قرار می دهید، احتمال آسیب با این اتو زیادتر است.

بیشتر بخوانید  استایل یا مد خیابانی چیست؟

اتوموی تورمالین

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

تورمالین یک ماده معدنی کریستالی است که تکه شده و بعنوان روکش صفحات اتو استفاده می شود. اتوکشیدن مو با اتوموی تورمالین باعث می شود مو براق ترو صاف تر شده و کمتذر وز کند.

 • قبل از اتوکشیدن مو حتما از اسپری محافظت کننده مو در برابر حرارت استفاده کنید

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

قرار گرفتن مو در معرض حرارت ۳۶۵ درجه باعث خشک شدن و شکنندگی مو شده و در نهایت مو سوخته و آسیب می بیند. بنابراین پیش از اتوکشیدن مو و زمانیکه هنوز کمی نم دار و مرطوب است، کمی سرم مو یا اسپری مو مخصوص اتوی مو به کل موها بزنید تا محافظی بین آن و اتوی مو قرار بگیرد. بعضی از محصولات مخصوص اتوکشیدن مو بیش از حد مرطوب هستند و وقتی اتو می کشید با قرار گرفتن در برابر حرارت بالا به جای اینکه از مو محافظت کنند به آن آسیب می رسانند. حتما از محصولات با کیفیت و آزمایش شده استفاده کنید.

 • دمای اتو مو را از ۱۸۵ درجه سانتیگراد (۳۶۵ درجه فارنهایت) بالاتر نبرید

مو نیز مثل کاغذ در دمای ۲۳۰ درجه سانتیگراد می سوزد. بنابراین بهتر است حتی اگر اتوموی شما درجه ای بالاتر از ۳۶۵ درجه فارنهایتدارد، حداکثر حرارت اتومو را روی ۳۶۵ درجه فارنهایت نگه دارید. اگر موهای نازک تری دارید این دما باید بین ۳۰۰ تا ۳۲۵ درجه باشد.

 • اتوی مو را پس از استفاده تمیز کنید

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

با توجه به اینکه به موها اسپری یا محصولات آرایشی دیگری می زنید، اتو مو هنگام برخورد با موها این محصولات را به خود جذب می کند و اگر آن را تمیز نکنید، باعث آلوده شدن مو و آسیب دیدن آن می شود. بنابراین پس از هر بار استفاده از اتوی مو با یک دستمال خشک و مقداری الکل صفحات اتو را تمیز کنید تا آلودگی روی آن باقی نماند.

بیشتر بخوانید  مانتو تابستانه زنانه سال 2018

اتوکشیدن مو به روش های مختلف باعث می شود مو حالت های متفاوتی داشته باشد. این را بدانید اتو مو همیشه فقط قرار نیست موهایتان را یکدست صاف کند.

 • می توانید اتو مو را روی موهای بافته شده بکشید تا موتابدار شود.

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

 • همچنین می توانید مو را طوری اتو بکشید که حالتدار شود.

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

 • اگر می خواهید موهایتان کمی پوش داده شود هنگام اتوکشیدن مو زمانیکه به تاج مو رسیدید مو را را به سمت بالا اتوکشیده و با برس از زیر شانه بزنید تا پف بیشتری بگیرد. برای اینکه به این حالت بماند کمی اسپری حالت دهنده بزنید.

اتوکشیدن مو - مد و زیبایی

Leave A Reply

Your email address will not be published.